ЦСКА изравни 1/4-финалната серия с Хебър. Тази вечер в зала

...

ЦСКА срази Хебър в Пазарджик и изравни серията

ЦСКА изравни 1/4-финалната серия с Хебър. Тази вечер в зала " Васил Левски " в Пазарджик " алените " се постановиха с 3:0 (25:20, 25:20, 25:21). Така трети мач в петък ще излъчи полуфиналиста.

ЦСКА стартира доста надъхано срещата, имаше леко преимущество в по-голяма част от първия гейм и поведе. „ Червените “ играха с доста по-малко неточности спрямо първия мач в София, бяха постоянни на посрещане. В състава на Хебър Петър Бъчваров смени Венцислав Трифонов.

Във втората част картината на полето не се промени. Гостите разклатиха посрещането на домакините, блокадата на ЦСКА също работеше във значимите моменти.

Играчите на Хебър като че ли не имаха вяра, че имат опция да приключат серията. В третия гейм домакините имаха предина от 2 точки при 9:7, само че „ алените “ направиха 5 следващи точки при добра серия от сервис на Венци Георгиев и обърнаха развиването. Този гейм бе най-оспорван.

Яни Георгиев записа 15 точки (4 блокади), Ивайло Стефанов (2 аса) и Тодор Костов (2 аса) приключиха с по 12 за ЦСКА.

За Хебър Александър Ляфтов записа 16 точки (1 ас, 1 блокада), Минчо Минчев добави 13 (1 ас, 1 блокада).

Статистика от мача, с помощта на скаутмена на Хебър Кирил Донев, вижте ТУК.

Хебър: Венцислав Трифонов, Мартин Палийски Мартин Симеонов, Минчо Минчев, Александър Ляфтов, Любомир Агонцев и Ивайло Лалов – либеро;
Треньор: Атанас Петров;

ЦСКА: Христо Цветанов, Яни Георгиев, Ивайло Стефанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков и Мартин Божилов – либеро;
Треньор: Александър Попов;

Източник: bgvolleyball.com