Тотнъм изхвърча от турнира ФА Къп, след като шпорите загубиха

...

Кристъл Палас занули и изхвърли Тотнъм от ФА Къп

Тотнъм изхвърча от шампионата ФА Къп, откакто " шпорите " изгубиха с 0:2 гостуването си на Кристъл Палас, с което шансът им за трофей понижа и през този сезон.

Домакините поведоха в резултата в 9-ата минута!

Джефри Шлуп нахлу отдясно на скорост в наказателното поле, стреля диагонално, ударът му бе избит, само че пред голлинията Уикъм не сгреши - 1:0!

Последва удар на Лукас Моура отвън наказателното поле, който обаче мина над вратата на Сперони и резултатът остана неизменен.

Ван Аанхолт също опита от отдалеченост да вкара втори гол за Палас, само че ударът попадна в ръцете на Газанига.

Кристъл Палас поведе с 2:0 след дузпа, осъществена от някогашния състезател на " шпорите " Андрос Таунзънд.

Минути по-късно още веднъж Таунзънд можеше вкара за 3:0, само че от точката на дузпата с доста мощен удар не съумя да преодолее вратаря на Тотнъм.

Гостите пропуснаха златен късмет да се върнат в мача в 43-ата минута, само че Киерън Трипиър пропусна да вкара от дузпа, отсъдена за нарушаване против Фойт.