Отборът на Пирин пропусна златна възможност по пътя към така

...

Късна драма остави малка надежда на Пирин

Отборът на Пирин пропусна златна опция по пътя към по този начин мечтаното избавление. „ Орлетата “ приключиха 2:2 с Етър, който не се бори за нищо в шампионата. Късна драма реши изхода на срещата. Равенството в 33-ия кръг беше изковано в продължението на дуела, а точката може да се окаже доста скъпа.

По този метод тимът, воден от Олександър Бабич, остава с 31 точки, тъкмо над четата, само че преди да са се изиграли останалите срещи от третата шестица. С 30 точки е Хебър на 14-о място, само че отборът играе по-късно денем против Берое.

Етър от своя страна към този момент знае ориста си за идната акция. Тимът ще играе във Втора лига. „ Болярите “ са на дъното в класирането с 16 точки.

В началото на мача, още в 4-ата минута Серин Файе ди вкара автогол, а през втората част, в границите на 180 секунди Етър обърна с попадения на Иван Василев и Йоаким Карсела. В добавеното време Арно съумя до докара срещата до 2:2.

Отборът на Пирин поведе с 1:0 още в четвъртата минута на мача. След доста добра бърза офанзива отдясно по нападението, Иван Тасев центрира, а Принц Мбаке, който беше самичък в наказателното поле, засече топката, пробвайки се да я подаде в обсега на вратаря Кристиян Секулич, само че си вкара автогол.

Гостите дадоха отговор уместно на предизвикването, като в 11 минута Иван Василев пусна към Йоахим Карсела, който стреля от близко, само че в напречната греда.

В 37-ата минута Йоахим Карсела показва страхотна техника, откакто съумя да финтира бранител на Пирин, стреля от далчна отдалеченост, само че вратарят Максим Ковальов със страховит инстикт мазета топката и предотврати попадение.

Етър стартира доста вихрено второто полувреме. Още в 51-ата минута удар от границата на наказателното поле отправи  Шкхредин Букхолда, топката се отби в гредата, само че и вратарят Максим Ковальов се намеси уместно. Топката обаче попадна при Иван Василев в пеналта, който от близко засече с глава, само че още веднъж стражът избави. След това вратарят на Пирин остана да лежи на терена, изпитвайки мощна болежка.

Само в границите на 3 минути " болярите " обърнаха резултата в своя изгода. Първо, в 62-ата минута Иван Василев съумя да оползотвори натиска на гостите. След добра многоходова офанзива отляво, Василев добута топката с малко шанс зад мрежата, след асистенция на Жан-Марк Тибоуе.

Малко по-късно, сходно на предходната офанзива, още веднъж отляво, Жан-Марк Тибоуе центрира, Йоаким Карсела стреля мощно от воле за 2:1.

ПИРИН - ЕТЪР

Състави:

Пирин : 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу Улам, 14. Данило Полонский, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн, 5. Николай Бодуров, 11. Иван Тасев, 18. Арно Лузайадио, 6. Андрей Йорданов, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов.

Треньор: Олександър Бабич

Етър Велико Търново : 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучеа, 13. Дидис Пита, 94. Жан-Марк Емануел Тибуе, 9. Иван Василев, 18. Йоаким Гонзалес, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Серигне Файе, 11. Радослав Найденов.

Треньор: Светослав Петров

Край на мача.
90+5`
В третата минута на добавеното време Пирин съумя да изравни за 2:2 посредством Арно.
90+4`
4 минути добавено време на мача.
90+1`
Етър опита заучено състояние от директен свободен удар. Горка Ларучея стреля по земя, само че около вратата.
90`
Фенове на Пирин напущат стадиона по-рано.
89`
Максим Ковальов избави мрежата си от ново попадение. Този път удар в очертанията насочи Пита.
84`
Мартин Георгиев влезе, терена напусна Андрей Йорданов
80`
Клифорд на мястото на Тибоуе
78`
Аймен Суда влиза на мястото на Полонски.
77`
Жълт картон за Върбанов.
75`
Жълт картон на Евгени Георгиев.
69`
Отборът на Етър съумя да обърне резултата единствено в границите на 3 минути. След отлична офанзива, още веднъж отляво, Жан-Марк Тибоуе центрира, Йоаким Карсела стреля мощно за 2:1.
65`
Смяна, Георги Върбанов влиза вместо Попадийн.
64`
Бенгюзов на мястото на Костов.
64`
Етър се разписа за 1:0. Иван Василев съумя да оползотвори натиска на гостите. След добра многоходова офанзива отляво, Василев добута топката с малко шанс зад мрежата, след асистенция на Жан-Марк Тибоуе.
62`
Опасност пред вратата на домакините. Удар от границата на наказателното поле на  Шкхредин Букхолда, топката се отби в гредата, само че и вратарят Максим Ковальов се намеси уместно. Топката обаче попадна при Иван Василев в пеналта, който от близко засече с глава, само че още веднъж стражът избави. След това вратарят на Пирин остана да лежи на терена, изпитвайки мощна болежка.