Тобайъс Харис вкара 24 точки и вдъхнови отбора на Филаделфия

...

ОБЗОР: Тобайъс Харис поведе Филаделфия към победа над Бруклин

Тобайъс Харис вкара 24 точки и въодушеви тима на Филаделфия за реализирана победа над Бруклин със 115:106 в шампионата на Националната баскетболна асоциация.

Така Харис изцяло компенсира отсъствието на Жоел Ембийд и Джеймс Хардън, само че и спря звездата на Бруклин Бен Симънс.

Симънс вкара единствено 11 точки, само че пък добави 11 асистенции и 7 битки. Кайри Ървинг осъществя 23 точки, а Кевин Дюрант – 20.

Домакините не разполагаха с Ембийд, който има разтежение на левия крайник, и с Хардън – разтежение на сухожилие на десния крайник. Липсваше им и Тайризи Макси, който лекува строшаване на левия крайник.

За Филаделфия Де’Антъни Мелтън добави 22 точки, а Пол Рийд и Джордж Нианг завършиха мача надлежно с 19 и 16 пункта. А Симънс, който през лятото се реалокира от Филаделфия в Бруклин, беше подложен на сериозен тормоз от публиката на домакините, които го освиркаха при всяко допиране на топката. Бен Симънс сви плещи от освиркванията, които се надигаха от публиката на Фили всякога, когато държеше топката, а най-после даже ги окуражи.

Честно да си кажа, мислех, че ще бъде по-шумно, сподели той след края на срещата, откакто взе присъединяване в 32 минути от цялото времетраене.

Финикс Сънс усили преднината си в Тихоокеанската дивизия след домакинска победа над Лейкърс със 115:105. Майкъл Бриджис и Дивайн Буукър прибавиха по 25 точки всеки за 11-ата победа на Слънцата в 17 мача. В техните редици за седми следващ мач липсваше пойнт-гардът Крис Пол, само че все пак отборът им реализира пета поредна победа над този противник през сезона и общо осма, в случай че се броят и мачовете от миналогодишните плейофи.

3:55 минути преди края на срещата Патрик Бевърли от Лейкърс беше отхвърлен от игра поради боричкане на Деандре Ейтън от Сънс, което пък беше породено от фаул на Буукър против Остин Рийвс. Малко по-късно в края на срещата и Буукър трябваше да напусне терена поради фаулове.
Антъни Дейвис вложи доста старания за гостите, вкарвайки 37 точки и взе 21 битки. Но в пети следващ мач за Езерняците не игра огромната им звезда ЛеБрон Джеймс, а отборът към момента е на предпоследното 15-о място в Западната конференция.

Сакраменто затвърди положителния сезон, който прави и победи Гризлис със 113:109. Де’Аарън Фокс вкара 32 точки, както и взе 8 рибаунда. Харисън Барнс прибави 26 за седмата поредна победа на Сакраменто. За Мемфис, които са 2-и в Югозападната дивизия, Джа Морант се отличи с 34 точки, 6 асистенции и 8 битки. Джарън Джаксън-Джуниър прибави 22 точки и 5 блокади, само че отборът му претърпя четвърто проваляне в пет мача.
Детройт преодоля Денвър със 110:108 като посетител с 22 точки на Боян Богданович и прекъсна отрицателна серия от седем следващи провали. За Денвър Никола Йокич се отличи с 31 точки, 10 завършващи подавания и 9 битки, като преди този момент пропусна три срещи поради КОВИД-заболяване.