Тимът на Ливърпул приема третодивизионния Шрюзбъри Таун в мач от

...

НА ЖИВО: Ливърпул vs. Шрюзбъри 2:1, бърз червен обрат

Тимът на Ливърпул приема третодивизионния Шрюзбъри Таун в мач от третия кръг на британския ФА Къп и играят при резултат 1:1. Даниел Удо откри резултата в 27-ата минута. Седем минути по-късно Кайди Гордън изравни резултата за "червените ".

Напълно предстоящо контролът върху топката от старта на мача бе на страната на домакина, само че рискове пред вратата на Мароши в първите 10 минути - липсваха. В 12-ата минута пък Андрю Робъртсън центрира от свободен удар в наказателното поле на Шрюзбъри, само че изстрелът на Ибрахима Конате с глава отлетя над напречната греда на Мароши. В 20-ата минута пък Кейд Гордън получи вдясно от Фабиньо и настройки топката на левия си крайник, стреляйки по земя през човек, само че Марко Мароши избави с една ръка.

На пейката за мърсисайдци се завръща мениджърът Юрген Клоп, който пропусна дуела с Челси от Висшата лига на старта на Новата година заради позитивен тест за ковид. Клоп слага петима футболисти от академията на клуба против Шрюзбъри вкъщи, откакто целият клуб на „ алените “ имаше проблеми с ковид в последните няколко дни. Конър Брадли, Тайлър Мортън, Кейд Гордън, Илайджа Диксън-Бонър и Макс Волтман стартират от първата минута, правейки първите си стартове като титуляри. Основните футболисти от първия тим са Върджил ван Дайк, Ибрахима Конате, Анди Робъртсън, Фабиньо и Къртис Джоунс.

В 26-ата минута пък "жълто-черните " откриха резултата. Топката бе пласирана в ляво по нападението на Шрюзбъри и бе центрирана за Даниел Удо. Ибрахима Конате пропусна топката с вяра Куивийн Келехър да излезе и улови, само че Удо я нападна с десния крайник и от близко порази задачата - 1:0 за гостите.

Веднага по-късно Къртис Джоунс опита амбициозно осъществяване по диагонала отляво с десния крайник, само че прекомерно неопределено. В 34-ата минута обаче Конър Брадли откри Кейд Гордън, който финтира ужасно защитник на Шрюзбъри и с левия крайник прати топката във вратата на гостите - 1:1.

Гостите обаче не се стъписаха и означиха втори гол малко по-късно, само че той бе анулиран заради засада в градежа на офанзивата. Две преди края Ибанкс-Лендъл игра с ръка в наказателното поле на своя тим и реферът Дейвид Куут отсъди углавен удар за Ливърпул. Зад топката застана Фабиньо, който с праволинеен шут поведе "червените " още преди почивката.

LIVE / ЛИВЪРПУЛ - ШРЮЗБЪРИ ТАУН 2:1

0:1 Даниел Удо (27)

1:1 Кейд Гордън (34)

2:1 Фабиньо (44-дузпа)

Стартови сформира:

Ливърпул: Куивийн Келехър, Конър Брадли, Ибрахима Конате, Върджил Ван Дайк, Андрю Робъртсън – Фабиньо, Тайлър Мортън, Илайджа Диксън-Бонър – Кейд Гордън, Къртис Джоунс, Макс Волтман

Мениджър: Юрген Клоп

Шроузбъри: Мароши – Бенет, Пенингтън, Ебанк-Лендел, Нърс – Огбета, Леахи, Вела, Дейвис, Удо - Боуман

Мениджър: Стив Котерил