Тезата, че много мигранти идват в Австрия, като преди това

...
Тезата, че много мигранти идват в Австрия, като преди това
Коментари Харесай

Атанас Пеканов: Борисов да беше обяснил на Курц за мигрантите, докато ядяха торта

Тезата, че доста мигранти идват в Австрия, като преди този момент минават през България, е доста мощна. Това сподели пред бТВ някогашният вицепремиер Атанас Пеканов.

" Много хора в Австрия се тормозят, че прекомерно доста хора от целия свят идват там като една страна на благосъстоянието, където има висока обществена система, поддръжка от страната. През 2016 година, откакто стартира мигрантската рецесия, се разви тезата, че огромна част от тези хора идват по Балканския маршрут. Разви я тогавашният канцлер Себастиан Курц.

Това е доста мощна теза в австрийското общество. Борисов споделя по какъв начин тогава е имало нулева миграция, а тази теза се зароди по негово време. Борисов тогава постоянно се срещаше с Курц и когато ядяха торта можеше да му изясни, че мигрантите не идват от България ", разяснява Пеканов. 

Според него приемането на България в Шенген по въздух и вода е непълен триумф.

" Преди към две седмици министър председателят Денков, откакто пристигнаха спомагателните условия на Австрия, сподели, че е недопустимо да влезем само по въздух и вода, в случай че няма ясна дата за сухопътните граници. Това беше вярната реакция, само че имах терзания, че позицията ще се промени. Доста от позициите на " Промяната "  постоянно са в някаква смяна.

Една седмица по-късно Кирил Петков сподели, че даже да няма дата би трябвало да влезем автоматизирано и да няма ново решение, когато осъществим изискванията. Преди няколко дни се оказа, че и с това не се преборихме. За другото решение нямаме изясненост. В седем страни има национални избори и след тях всяка една страна още веднъж може да каже, че ще си намерения по кое време България да влезе ", сподели още някогашният вицепремиер.

Пеканов не е оптимист във връзка с скорошно влизане на България в еврозоната.

" Оставяме решението за някакъв интервал, който най-вероятно ще бъде по-лош за нас. Не съм сигурен, че ще можем да станем пълновръстен член скоро. Има си правила за конвергентния отчет. България сега не покрива инфлационния аршин. В Европа инфлацията спадна доста бързо – към този момент е на към 2,5%, а в България остава над 5% ", разяснява той.

Според него страната ни няма да вземе цялата сума по Плана за възобновяване и резистентност, тъй като част от законите не дават отговор на това, което е дадено.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР