Арсенал успя да преодолее финала на трибуната, за да се

...

Арсенал устоя на двубоя на Тотнъм през второто полувреме, за да увеличи надеждите за титлата

Арсенал съумя да преодолее финала на трибуната, с цел да се приближи с една крачка до първа купа във Висшата лига от 20 години с евентуално определяща за сезона победа с 3-2 на противник Тотнъм.

Топчиите имаха преднина от една точка пред Манчестър Сити преди конфликта в неделя, само че всички погледи бяха ориентирани към това дали хората на Микел Артета могат да преминат този финален тежък тест и съумяха да останат на върха, влизайки в Май.

Автогол на Pierre-Emile Hojbjerg даде на Арсенал съвършения старт след 15 минути и малко откакто Мики ван де Вен видя опит, анулиран за засада, Букайо Сака направи 2-0.

ГОЛЯМА ПОБЕДА НА ПЪТЯ ❤️ pic.twitter.com/RbaCBtvaqe

— Арсенал (@Arsenal) 28 април 2024 година

Елегантният свършек на Сака в 27-ата минута след ловка контраофанзива сложи гостите в надзор на скоростта и когато Кай Хаверц продължи страхотния си форма с 13-и гол за сезона от различен сет, Артилеристите бяха в страната на фантазиите.