Световният №4 Александър Зверев изненадващо отпадна от турнира Мастърс 1000

...

Александър Зверев отпадна от турнира в Париж

Световният №4 Александър Зверев изненадващо отпадна от шампионата " Мастърс 1000 " в Париж. Германецът позволи загуба от Робин Хаазе 6:3, 2:6, 2:6 още в първия си мач във френската столица. Поставените под №4 в главната скица е първото огромно име, което напуща конкуренцията.

Зверев към този момент си обезпечи присъединяване на финалния " Мастърс " в Лондон сред 12 и 19 ноември. Той позволи първата си загуба от Хаазе в третия мач посред им. До момента 20-годишният немец имаше два триумфа, първият на шампионата в Хамбург през 2014 година, а вторият тази година на Australian Open.

В първия сет международният №4 осъществя ранен пробив и по-късно единствено спазваше дистанцията, с цел да пречупи холандеца. В идващите две елементи обаче Хаазе беше праволинеен и проби четири пъти съперника си. Той имаше общо 11 възможнисти за пробив, а сервисът на германеца му изневери. Зверев завоюва единствено 36 от разиграни общо 55 точки на първото си подаване. След 94 минути германецът се съобщи и напусна шампионата.

Германецът изпраща доста мощна година, в която завоюва пет трофеи. Той победи в две съревнования от " Мастърс 1000 " - Канада и Рим, а също така взе купите от Вашингтон, Мюнхен и Монпелие.

— ATP World Tour (@ATPWorldTour) November 1, 2017

В третия кръг Хаазе ще срещне спечелилия от мача сред португалския квалификант Жоао Соуза и Хуан Мартин дел Потро. В друга среща от втория кръг Лука Пуй победи с 6:3, 6:4 Фелисиано Лопес.

Световният №9 Джон Иснър пък продължава след 7:6 (2), 6:7 (11), 6:4 против Диего Шварцман.
Източник: dnevnik.bg