Световният №1 н тениса Новак Джокович стартира похода си към

...

Джокович бие в Париж, Медведев пада

Световният №1 н тениса Новак Джокович започва похода си към 18-а купа от Големия шлем с бърза и рутинна победа в три сета над представителя на Швеция Микаел Имер - 6:0, 6:2, 6:3 в първия кръг на Откритото състезание на Франция по тенис. Във втория кръг сърбинът ще играе с спечелилия от мача сред Уго Делиен от Боливия и Ричардас Беранкис (Литва). Джокович ще опита да завоюва " Ролан Гарос " за повторно в кариерата си и да стане първият в Оупън ерата, спечелил всички шампионати от Големия шлем най-малко по два пъти.

Унгарецът Мартон Фучович пък сътвори най-голямата изненада на шампионата от Големия шлем досега. Той в профил четвъртия подложен в схемата Даниил Медведев след триумф с 6:4, 7:6(3), 2:6, 6:1. Играта на руснака бе изпълнена с грешки, като той позволи цели 51 непредизвикани неточности и загуби подаването си шест пъти в хода на дуела, траял три часа и 17 минути.

Източник: standartnews.com