Стареенето на човешкия мозък е неизбежен процес, който понякога може

...
Стареенето на човешкия мозък е неизбежен процес, който понякога може
Коментари Харесай

Проблеми с щитовидната жлеза и кръвното способстват стареенето на мозъка

Стареенето на човешкия мозък е неминуем развой, който от време на време може да докара до заболяването на Алцхаймер или други типове деменция. Физическата интензивност остава главен фактор, който оказва помощ на мозъка ви да се усеща по-добре, когато сте над 60 години.
Времето лети и тези, които в този момент са на 20 и 30 години, един ден могат да осъзнаят, че не могат да си спомнят името на индивида, който преди малко са срещнали. Това е по този начин, тъй като функционалностите на човешкия мозък отслабват с напредването на възрастта - натурален, само че не толкоз щастлив развой, който може да бъде отчасти преодолян благодарение на тези елементарни препоръки:

Опитайте се да останете физически дейни
Проучванията демонстрират, че физическата интензивност може да усъвършенства мисленето, да понижи риска от меланхолия и тревога и да ви помогне да спите по-добре.
Без подозрение постоянните физически извършения са от изгода за мозъчните ви кафези, само че забравете да вършиме тренировки в нечисти региони, като да вземем за пример натоварени автомагистрали - нещо, за което учените предизвестяват, че може да повреди мозъчните неврони.

Поддържайте здравословно равнище на кръвното налягане
Милиони хора по света имат високо кръвно налягане и то не всеки път се отнася за хората над 60 години. Затова приемете този съвет от учените, които считат, че медикаментите за високо кръвно налягане доста понижават възможностите ви за когнитивен срив.
Джил Ливингстън, професор по психиатрия на възрастните хора в Университетския лицей в Лондон, предизвестява, че при хората с нелекувано високо кръвно налягане "се следи по-голямо изтъняване на самата мозъчна тъкан, което понижава когнитивния запас - това е способността на мозъка да действа добре, в случай че не е повреден ".

Включете червени и жълти чушки в храненето си
Това е потребно за вашите глиални кафези, които от своя страна играят значима роля в редица мозъчни функционалности. Хроничното инфектиране на тези кафези може да докара до редица проблеми, вариращи от меланхолия до деменция.

Достатъчно сън
Проучванията демонстрират, че от ден на ден хора признават, че спят по-малко от целесъобразното количество, което се отразява неподходящо на когнитивните функционалности на мозъка.
От друга страна, някои се нуждаят единствено от 4 или 5 часа сън, с цел да се усещат добре, само че като цяло, съгласно откривателите, приемането на 7 до 9 часа сън е от значително значение за човешкия мозък.

Отказване от тютюнопушенето (само за пушачи)
Разбира се, това зависи от вас и не забравяйте, че отводът от цигарите може да помогне за поддържане на здравето на мозъка, като последните проучвания демонстрират, че пушенето доста форсира стареенето на мозъка.

Контролирайте щитовидната си жлеза
Проблемът се отнася до незадоволително дейната щитовидна жлеза, което може да докара до намаляване на паметта и утежняване на когнитивните качества, защото хормоните на щитовидната жлеза са от значително значение за мозъчната функционалност.
Стивън Шалет, почетен професор по ендокринология в болница "Кристи " в Манчестър, предизвестява, че "недостигът на хормони на щитовидната жлеза, даже и с къса дълготрайност, може да докара до необратимо увреждане на мозъка, чиито последствия зависят освен от тежестта, само че и от съответния миг на поява и продължителността на дефицита ". Според професора: "Ако имате признаци на заспалост или необяснимо наддаване на тегло, изключително в случай че сте жена на възраст сред 40 и 50 години, изследвайте щитовидната си жлеза ".
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР