София. Правец записа драматична победа в западния регион на ББЛ

...

Правец пропиля двуцифрен аванс, но надви ЦСКА

София. Правец записа трагична победа в западния район на ББЛ А група. Късно нощес в столичната зала „ Триадица “ надалеч по-опитният отбор се наложи над младия състав на ЦСКА с 58:54, откакто пропиля двуцифрен задатък в хода на мача, само че съумя да измъкне триумфа в края.

Победата бе девета за Правец, който има и толкоз загуби, до момента в който ЦСКА е с баланс 8-11.

„ Червените “ взеха леко преимущество първоначално, само че противникът им приключи частта със серия от 16:2 и след 10 минути игра водеше с 19:11. През втория интервал преднината на Правец стана двуцифрена, а на почивката отборът бе напред с 34:23, откакто половината от точките му бяха вкарани от Николай Иванов. И двата тима обаче изпитваха съществени компликации при стрелбата от далечно разстояние, което изяснява и ниската ефикасност досега.

След паузата темпото се резервира. Почти през цялата трета четвърт играта вървеше панер за панер, а след нея гостите водеха с 44:35. Армейците обаче не се отхвърлиха и след серия от 10:0 за по-малко от три минути стигнаха до цялостен поврат след мощни изяви на Димитър Генов и новото попълнение Филип Каменов. Последваха нови замени на водачеството, а 80 секунди преди сирената резултатът още веднъж бе еднакъв. Мачът вървеше към продължение, само че малко преди края Марио Христов вкара тройка с фаул и донесе триумфа на Правец.

Николай Иванов изигра доста мощен дуел за спечелилите, като приключи с 30 точки и 8 битки. Марио Христов означи 14 точки.

За ЦСКА дабъл-дабъл записаха Димитър Генов (16 точки и 10 борби) и Филип Каменов (11 точки и 10 борби).

Изигра се и един мач от район Юг на ББЛ Б група, като в него Бенковски победи Айляци ГБП със 79:73.
Източник: focus-news.net