След спечеленият в петък, в събота ансамбълът по художествена гимнастика

...

Ансамбълът на България за девойки спечели още два медала на турнира по художествена гимнастика в Тарту

След извоюваният в петък, в събота ансамбълът по художествена гимнастика за девойки на България в състав Ванеса Емилова, Ева Емилова, Андреа Иванова, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Цветейоана Пейчева завоюва още два медала във финалите на уредите.

На 5 топки бяха безусловно безапелационни и с оценка от 31.700 сграбчиха златния орден. Втори останаха домакините от Естония, а трети се подредиха състезателките на Финландия.

В композицията с 5 въжета позволиха някои грешки и о оценка 26.950 завоюваха сребърния орден. Лидерската позиция заеха представителите на домакините, а трети са девойките от Литва.

Турнирът " Miss Valentine 2023 " в Тарту (Естония) е първо съревнование за девойките.