Силно се съмнявам, че в рамките на този парламент може

...
Силно се съмнявам, че в рамките на този парламент може
Коментари Харесай

Нейнски: Свалянето на правителството отваря една спирала на нестабилност

" Силно се колебая, че в границите на този парламент може да се сътвори мощно държавно управление. Схемата, по която сега работи политиката, не допуска да се сътвори устойчиво болшинство. Реформите, които предстоят на България, изискват устойчиво реформаторско евроатлантическо болшинство ", сподели някогашният външен министър Надежда Нейнски в студиото на “Здравей, България” и съобщи, че “няма добър ход в момента”.

" Свалянето на държавното управление отваря една серпантина на неустойчивост. Изборите са законният метод за връщане към волята на хората и препотвърждаване на тяхната поддръжка. Не бива да се опасяваме от изборите”, сподели още някогашният министър.
Според нея даже и ръководещото болшинство да беше спечелило поддръжката на още 6 депутата, това нямаше да им даде независимост да правят желаните от тях промени.

" Трябва да се очертаят доста ясни червени линии, които сега отсъстват”, безапелационна бе Нейнски.

Червените линии, които тя приказва са присъединението на Западните Балкани и увеличението на европейското пространство, както и енергийната взаимозависимост на България от Русия.
" Когато приказваме за проблема “Македония” това не е просто двустранен въпрос сред България и РСМ. Тук става въпрос за стабилността на Балканите, за вероятната Западните Балкани да получат европейска вероятност, за ползи на България нейните съседи да споделят същите хрумвания и перспективи”, изясни Нейнски.

" Битката за въздействие на Балканите не е от през вчерашния ден. Тук осен Русия, се намесва и Китай. България има витална потребност от разширение на европейското пространство и да се откъсне от зависимостта на съветските доставки”, добави още тя.
Бившият министър на външните работи разяснява и френското председателство, като сподели, че съгласно нея “има потребност от корекции, само че като цяло пази ползите на България”.

“В него се съдържат две доста значими неща - първото са българите в Македония не като малцинство, а второто - че би трябвало да бъде подписан двустранният протокол, който съдържа механиката на осъществяване на контракта от 2017 година”, разясни тя и съобщи, че “това, за което България би трябвало да упорства, е по-голямата роля на Европейския съвет и гаранция за това, че се съблюдава договорът”.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР