Шампионката от Уимбълдън - Елена Рибакина напусна Откритото първенство на

...

Сензация на US Open: Квалификантка постави на колене шампионката от Уимбълдън

Шампионката от Уимбълдън - Елена Рибакина напусна Откритото състезание на Съединени американски щати още след първия кръг. Тенисистката от Казахстан бе изхвърлена от шампионата от квалификантката Клара Бурел. Французойката завоюва с 6:4 6:4 за 91 минути и към този момент се готви за конфликта с белгийката Алисън Ван Уйтванк, която в профил именитата Винъс Уилямс.

Началото на срещата въобще не предвещаваше огромната изненада, само че внезапно сервисът на Рибакина спря да действа. Това разреши на международната номер 132 да реализира брейк и да поведе с 4:2 гейма. Веднага обаче квалификантката пропиля задатъка си и равенството в резултата беше възобновено, единствено че казахстанката не спираше с неубедителните си изяви и в последна сметка загуби първата част. Във втория сет Рибакина още веднъж не съумя да откри своя темп и разумно загуби.
Източник: fakti.bg