Шампионът в многобоя Божидар Златанов спечели шест медала на финалите

...

Божидар Златанов спечели шест медала на отделните уреди от държавното първенство

Шампионът в многобоя Божидар Златанов завоюва шест медала на финалите на обособените уреди при мъжете на държавното персонално отборно състезание по спортна гимнастика, което се организира в подготвителната зала на " Арена София ".

Състезателят от клуб Интерком груп Черноморски левент (Варна) взе златото на успоредка с оценка 14.050 точки, на висилка с 12.850 и на прескок с 13.950 точки. На земя Златанов остана втори с 13.200 точки, а на кон с гривни и на халки е трети надлежно с 12.450 и 13.600 точки.

Димитър Димитров от ЦСКА стана първенец на земя с 13.600 точки и трети на прескок с 13.575 точки.

Теодор Трифонов е първи на кон с гривни с 13.500 точки, втори на висилка и трети на успоредка и земя.

Братята Христос Маринов и Исус Маринов станаха първи и втори на финала на халки.

Руслан Делибалтов от ЦСКА взе сребро на прескок и на успоредка, както и бронз на висилка, а Раян Радков стана вицешампион на кон с гривни.

На финалите при дамите по две златни оценки завоюваха Виктория Чакова от клуб Стрийт Уоркаут и Кристина Димитрова (Етър-Стил).

Чакова е първа на смесена успоредка с 8.250 точки и на земя с 11.533 точки, както и втора на греда с 10.750 точки.

Димитрова взе златото на прескок с 12.575 точки и на греда с 11.050, а на земя взе сребро с 10.766 точки.