Отборът на Марсилия победи Ланс с 2:1 като домакин в

...

Марсилия надви Ланс и завърза битката за Европа

Отборът на Марсилия победи Ланс с 2:1 като хазаин в мач от 31-ия кръг на Лига 1. Така разликата сред двата отбора спадна на две точки в битката за топ 6. Ланс с 46 пункта остава на по-предната шеста позиция, която дава и право на присъединяване в Лига на конференциите. Лион също е с 44 пункта и е в битката за място в евротурнирите. До края на шампионата във Франция остават три кръга.

Домакините започнаха стремително с гол още в първата минута, като Пиер-Емерик Обамеянг стигна до подаване в противниковото наказателнот поле и изстреля топката в левия ъгъл на вратата.

Ланс стигна до изравнителен гол в 77-ата минута, когато Масадио Хайдара центрира, а Уесли Саид се извиси високо, с цел да изпрати топката с глава в мрежата на Марсилия.

Обемеянг имаше основна роля и при втория гол на марсилци, откакто в 85-ата минута на маа той откри Папе Гей, който преодоля Брис Самба, с цел да направи резултата 2:1 и да донесе трите точки на Марсилия.