Баскетболният национал Емил Стоилов игра за своя клубен тим Менорка,

...

Емил Стоилов влезе от пейката при победа на Менорка във втората дивизия на испанското баскетболно първенство

Баскетболният национал Емил Стоилов игра за своя клубен отбор Менорка, който победи като посетител Бургос с 88:83 (18:18, 28:21, 22:20, 20:24) в среща от 32-ия кръг в испанската втора дивизия Leb Oro по баскетбол при мъжете.

Българинът беше запаса и се регистрира с 3 точки, 1 битка и 1 асистенция за 06:51 минути на паркета.

Менорка има 14 триумфа и 18 провали от началото на акцията, заемайки 11-то място във краткотрайното класиране. В идващия кръг на 4 май тимът на Стоилов ще бъде хазаин на Реал Бетис.

В различен мач от кръга Аликанте, с Константин Костадинов в състава си, загуби от Кастейо със 70:64 (25:16, 12:10, 14:19, 19:19).

Националът стартира като титуляр и се регистрира с 9 точки, 5 битки, 2 асистенции и 1 отнета топка за 25:30 минути.

Тимът има 19 победи и 13 провали и е на седмо място в подреждането. На 3 май Аликанте ще гостува на Гипускоа Баскет.