Шампионът Барселона завърши 0:0 с големия си съперник Реал (Мадрид)

...

Ел Класико остана без победител

Шампионът Барселона приключи 0:0 с огромния си противник Реал (Мадрид) в първото и дълго чакано Ел Класико за сезон 2019/2020 в Примера дивисион. Двубоят беше анулиран преди повече от 50 дни поради митингите за независимостта на Каталуния, а в този момент премериха сили на „ Камп Ноу “ и поделиха по една точка.

През първата част домакините предстоящо се опитваха да владеят повече топката, до момента в който гостите упражняваха преса и в огромни интервали имаха самодейността, отправяйки общо 12 удара против единствено 3 за каталунците. В 17-ата минута Каземиро нанесе удар с глава след центриране от корнер и Жерард Пике мазета от голлинията. Три минути по-късно Ракитич задържа Варан при корнер, само че съдията Ернандес счете, че няма учредения да уточни бялата точка.

В 26-ата минута Каземиро шутира от 25 метра, а Тер Щеген плонжира и мазета. Пет минути по-късно Жорди Алба центрира отляво за присъединилия се Сержи Роберто. Тибо Куртоа мазета, Меси опита добавка от разстояние, само че Рафаел Варан съумя да избие топката пред голлинията. Секунди по-късно Феде Валверде нанесе мощен удар от въздуха и топката профуча доста рисково около вратата на каталунците. До края на полувремето пропуски направиха Алба и Суарес от домакините и Валверде от „ кралете “.
Източник: fakti.bg