Шампионът Балкан се наложи над Миньор 2015 с 86:74 (25:17,

...

Балкан и Ямбол спечелиха домакинствата си в НБЛ

Шампионът Балкан се наложи над Миньор 2015 с 86:74 (25:17, 22:20, 15:13, 24:24) като хазаин в Ботевград в мач от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и реализира четвърта поредна победа, с която заема второ място във краткотрайното класиране. За Миньор 2015 загубата бе трета поредна.

Ботевградчани започнаха по-добре дуела и резервираха водачеството от самото начало. На моменти преднината им доближи 18 точки и въпреки Миньор 2015 да съумя да се приближи под 10 точки в третата и последната част, до поврат не се стигна. На почивката Балкан водеше с 47:37, а след третата четвърт резултатът бе 62:50.

Димитър Димитров бе най-резултатен за домакините с 23 точки и 5 битки, а по 10 точки означиха Николай Грозев и Девин Харис.

За Миньор 2015 Александър Милов осъществя 19 точки, Константин Паисиев вкара 12 точки, а Лъчезар Тошков приключи с 10 точки, 5 битки и 6 асистенции.

Отборът на Ямбол записа домакинска победа над Спартак Плевен с 97:86 (27:21, 25:23, 21:21, 24:21) в друга среща от кръга. Двата отбора се изравниха във краткотрайното нареждане с по три триумфа от три мача, като плевенчани позволиха второ следващо проваляне.

Домакините имаха предимство през целия мач, като на почивката задатъкът им бе 52:44, а преди последните 10 минути баскетболистите на Ямбол водеха със 73:65. В заключителните моменти преднината на домакините доближи 16 точки. Състезателите на Ямбол осъществиха 16 тройки от 28 опита, против 10 от 26 стрелби от далечна отдалеченост за гостите.

Иван Лилов бе най-резултатен за домакините, като означи 25 точки, от които 4 тройки и добави 6 асистенции. Питър Кис се регистрира с 21 точки и 6 битки за Ямбол, а Александър Матушев вкара 17 точки, от които пет тройки.

За Спартак Плевен Родни Първис осъществя 21 точки, а 19 добави Андрю Гордън.

В идващия кръг за отбора на Ямбол следва посещение на Левски на 17 ноември, а ден по-късно Балкан ще гостува на Черноморец, до момента в който Миньор 2015 приема старозагорския Берое. Спартак Плевен ще играе против ЦСКА в София на 19 ноември.