Съперникът на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига

...

Съперникът на Лудогорец се провали в Словения

Съперникът на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига - Мура, се провали на старта на сезона в Словения. Отборът на Анте Шимунджа беше победен с 0:3 от Табор (Сежана) единствено няколко дни преди да одобряват разградчани. Въпреки привидното си превъзходство, домакините получиха три безответни гола.

В средата на седмицата Мура разгроми северномакедонския отличник Шкендия с 5:0 и по този начин си обезпечи среща с Лудогорец. Днес огромна част от титулярите останаха на пейката с концепцията да са оптимално отпочинали за мача с българския първенец, само че техните заместници не оправдаха доверието.

Дино Станчич откри за Табор в 10-ата минута и оформи крайния резултат в 60-ата. За гостите прецизен беше и Марко Кривичич, който осъществя дузпа в 57-ата минута.

През предишния сезон Мура стана първенец за първи път в историята си, откакто в последния кръг съкруши Марибор с 3:1 и изпревари огромния си съперник поради по-добри индикатори в директните дуели.
Източник: fakti.bg