Рейнджърс и Борусия Дортмунд изиграха може би най-интригуващият двубой в

...

Ново шоу с участието на публиката между Рейнджърс и Борусия Дортмунд

Рейнджърс и Борусия Дортмунд изиграха може би най-интригуващият дуел в плейофната фаза от Лига Европа, завършвайки 2:2 в реванша и 6:4 в общия резултат в интерес на шотландците.

Джеймс Таверние осъществя дузпа в 22', а Джуд Белингам ознаменува страхотната си игра с попадение десетина минути по-късно.

Дани Мален пък направи цялостен обрата за „ жълто-черните “, възползвайки се от отличен пас още веднъж на Белингам.

След почивката шотландският гранд се върна в срещата с нов гол на Таверние, трансформирайки задатъка в общия резултат в непостижим за гостите от Германия.

Райън Кент можеше даже да завоюва срещата за Рейнджърс, само че голът му бе анулиран след намесата на ВАР.

В последните минути Марко Розе пусна всичко налично в предни позиции, с цел да преследва триумфа, само че до нов гол по този начин и не се стигна с оглед големият брой контузени. В това число бяха Аканджи, Загаду, Рейна, Холанд и Шмелцер.

В последна сметка Рейнджърс справедливо продължава напред и гледа решително към 1/8-финалите в Лига Европа.

Ето и останалите резултати от кръга:
Динамо Загреб 1:0 (2:3) Севиля* Олимпиакос 0:3 (1:5) Аталанта* Реал Бетис* 0:0 (3:2) Зенит Санкт Петербург Спортинг Брага 2:0 (2:2) Шериф Тираспол (срещата влезе в продължения) *Продължава напред