Редица действащи и бивши световни лидери са включени в базата

...
Редица действащи и бивши световни лидери са включени в базата
Коментари Харесай

Елизабет Втора държи 10 милиона лири в офшорка

Редица настоящи и някогашни международни водачи са включени в базата данни за офшорни компании, оповестени през вчерашния ден от Международния консорциум на проверяващите публицисти (ICIJ) във Вашингтон, предадоха международните организации.

Общо организацията разгласява фрагменти от към 13,4 млн документи, отнасящи се до финансите на към 120 политици от разнообразни страни. Архивът получи общото наименование "Парадайз пейпърс " (Paradise Papers). Достъп до документите е получил немският в. "Зюддойче цайтунг ", който ги е споделил с ICIJ, в. "Гардиън ", Би Би Си и в. "Ню Йорк таймс ".

Британската кралица Елизабет Втора е вложила част от персоналните си средства в офшорни данъчни убежища, демонстрират документите. Мениджърите по вложенията на кралицата са вложили към 10 милиона лири (13 милиона долара) в офшорни скъпи бумаги на Бермуда и на Каймановите острови. Няма признаци за нередности при инвестицията, отбелязва Асошиейтед прес.

Част от парите на кралицата обаче са отишли при верига магазини, упреквани, че се възползват от небогати фамилии и хора в неравностойно състояние, отбелязва в. "Гардиън ".

До назначението си на поста държавен секретар на Съединени американски щати Рекс Тилърсън е управлявал офшорната компания "Мариб ъпстрийм сървисиз ", основана на Бермудските острови през 1997 година, чиято цел е била създаването на газови и петролни залежи край йеменския град Мариб. Той е бил част от съвета на шефовете от 1997 до 1998 година, когато е бил и ръководител на филиала на Ексон в Йемен, отбелязва ICIJ. Организацията акцентира, че има законни типове потребление на офшорните компании и тръстове и тя не загатва, че които и да било лица или компании, упоменати в документите, са нарушавали закона.

Документите обаче демонстрират "колко надълбоко офшорната финансова система е преплетена със световете на политиците, частното благосъстояние и корпоративните колоси, които заобикалят налози посредством все по-изобретателни счетоводни маневри ", прибавя ICIJ в изказването си, представено от ДПА.

Източник: banker.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР