Ръководството на Полската футболна федерация е взело решение да уволни

...

Полша уволнява Сантош след само шест мача

Ръководството на Полската футболна федерация е взело решение да уволни старши треньора Фернандо Сантош. Така твърди локалната телевизия ТВП Спорт.

68-годишният Сантош изкара единствено шест мача отпред на националния тим, в които записа три победи и три загуби. В квалификациите за европейското състезание поляците заемат нежеланото четвърто място в група " Е " с едвам 6 точки от пет мача, като изостават от Албания, Чехия и Молдова и изпреварват само новобранеца Фарьорски острови.

В неделя Полша загуби с 0:2 при гостуването си на Албания, а през юни отборът отстпъпи с 2:3 и при гостуването си на Молдова, макар че водеше с 2:0 до почивката.

Преди да поеме националния тим на Полша Сантош бе осем години отпред на Португалия, като с родината си завоюва и европейската купа през 2016 година. Преди това той води и националния тим на Гърция, с който доближи до осминафиналите на международното състезание през 2014 година в Бразилия.
Източник: novsport.com