Пролетта и есента са сезони, през които хронично болните най-често

...
Пролетта и есента са сезони, през които хронично болните най-често
Коментари Харесай

Кои хронични болести се обострят в края на есента?

Пролетта и есента са сезони, през които хронично болните най-често виждат обостряне на своите болести. Част от тях са изключително чувствителни към измененията в температурата и атмосферното налягане в късна есен.

Ако знаете кои болежки се обострят в края на есента, може да предприемете навременни ограничения и да не позволите да се трансфорат в задължение за вас, влияещо на самочувствието ви и на метода ви на живот.

1.       Хроничен бронхит

Пациентите с това заболяване са изключително чувствителни към студеното време и влагата. Респираторните вируси, пониженият имунитет през студените дни, неналичието на слънчева светлина в допълнение утежняват обстановката. В дребен % от случаите причина за обострянето на бронхита са бактерии, което също следва да бъде проследено и лекувано. Страдащите от продължителен бронхит е значимо да посетят проследяващия ги доктор за промяна в лечението и прибавяне на нужните  витамини, както и да понижат контактите си изключително с хора със признаци на ОВИ, да лимитират тютюнопушенето и престоя в задимени пространства, да се обличат добре и пазят от преохлаждане.

2.       Язва

Проблемите с храносмилателната система стават по-видни през есента. Зачестяват мъчителните чувства при пациентите с продължителен гастрит и язва. Това постанова да обръщат нараснало внимание на метода си на хранене – тип на храната, количество, време за банкет, да заобикалят пикантна и провокираща казуса храна, да одобряват прецизно предписаните им лекарства.
 Комбинацията от 3 съставки, която прави имунитета СИЛЕН Комбинацията от 3 съставки, която прави имунитета СИЛЕН
В сезона на гриповете и настинките всеки търси всевъзможни способи да защищити себе си и околните си. Едва ли съществува човек, който да...

3.       Артит и проблеми със ставите

Студът, влагата, неналичието на слънчеви лъчи и надлежно на витамин Д, застояването у дома неизбежно обострят болката и сковаността при хора, страдащи от болести на опорно-двигателния уред, ставите и автоимунни такива като ревматоидния артрит. Важна е промяна в лечението и банкет на добавки, разисквани с проследяващия експерт, придвижване навън с топло облекло, предотвратяване от преохлаждане, избор на комфортни обувки и стелки, както и възпиране от прекомерно физическо натоварване изключително с тежести. Ако желаете да спортувате, изберете каланетика, плуване, извършения с ластици, със лично тегло, а не с тежести, с цел да не натоварвате ставите в допълнение.

4.       Хронични болести на горните дихателни пътища

Хронични фарингити, синузити – студеното време е парадайс за тях. Преохлаждането, дишането на ледения въздух в късна есен и началото на зимата, мокрите крайници са най-краткият път до пробуждане на болежките. Важно е да се пазите – шапка, шал, топли и сухи обувки, да предприемете лекуване при първи признаци, да подсилвате имунната система, да се пазите от остри вирусни инфекции, както и да не се самолекувате, защото хроничните проблеми в горните дихателни пътища могат да доведат до остри такива в долните такива.
 5 страхотни чая за мощен имунитет 5 страхотни чая за мощен имунитет
Избухването на ковид + интервал на сезонни настинки и грип - време е за подсилване на имунната система! Човешката имунна система е...

5.       Цистит

Дамите, склонни към цистит или с продължителен подобен, би трябвало да бъдат доста деликатни освен в края на есента, само че и през целия зимен сезон. Предпазването е значимо, защото циститът е настойчиво и мъчително заболяване. Топлите облекла и топлите крайници, както и билки или добавки, подпомагащи здравето на отделителната система, са средство за сполучлив надзор над болестта и профилактика на обострянията.

 

 
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР