Президентът на Украйна (2014-2019 г.) Петро Порошенко призова България да

...
Президентът на Украйна (2014-2019 г.) Петро Порошенко призова България да
Коментари Харесай

Порошенко призова България да се включи в ембаргото на руския петрол

Президентът на Украйна (2014-2019 г.) Петро Порошенко прикани България да се причисли към ембаргото за импорт на съветски нефт. Порошенко взе участие по видеовръзка в " НАТО след Мадрид: Урокът от Украйна ".

Надявам се България да се причисли към ембаргото за импорт на нефт от Русия. Това е най-краткият път към нашата победа, сподели Порошенко. Това не е победа с военни средства. Единствената опция за победа, да спрем заплахата от Русия е да депутинизираме Русия и да депутинизираме света, сподели Порошенко.

По думите му, без глобите против съветския газ и нефт, това ще бъде доста по-дълго и по-сложно.

Петро Порошенко сподели още, че срещата на НАТО в Мадрид през юни може да бъде същински историческа, като се одобри проект за деяние за участие на Украйна в Алианса.

Той добави, че това е верният отговор в актуалната обстановка.

Лидерът на партия “Глас “ и член на украинския парламент Кира Рудик, която също се включи онлайн във форума, напомни настояването за затваряне на небето над Украйна.

Продължаваме да търсим помощ от НАТО за отбрана на небето ни. Благодарни сме за военната помощ от НАТО и Европейски Съюз, само че Русия нападна гарите, инфраструктурата, с цел да не можем да получаваме тази помощ. Защитата на небето значи живот или гибел за толкоз доста хора. Ако имаме предпазено небе, ще можем да победим, да защитим и да възстановим нашата страна, сподели Рудик, представен от Българска телеграфна агенция.

Зам.-министърът на защитата Йордан Божилов сподели, че е доста значимо освен да имаме вярната оценка за това какво става в Украйна, само че също и да предприемем верните дейности.

Тези верни дейности са свързани най-много със усилване на нашата сигурност, потенциал, военни качества в границите на НАТО и в Европейски Съюз, уточни Божилов. Очакваме, че срещата на върха на НАТО в Мадрид ще бъде една решителна стъпка към усилване на връзките в Алианса, към създаване на един по-способен и по-единен Алианс, сподели Божилов.

Йордан Божилов означи също, че главно обръщение, които се насочва в границите на НАТО и обособените страни, е да се построи резистентност, устойчивост към хибридни закани, дезинформация, агитация.

Само тогава ще можем да одобряваме верни, мощни решения, сподели той.

" През последните близо 80 години от 1939 година Кремъл провежда общо най-малко 25 експанзии против самостоятелни страни. Това демонстрира, че един път на четири години руски, съветски, червени войски нахлуват в някоя суверенна страна. Искам да чуя по кое време светът и НАТО ще кажат " баста “, сподели президентът на Атлантическия клуб Соломон Паси.

Според Паси участието ни в НАТО и в Европейски Съюз се подреждат измежду шестте най-светли дати в историята на Третата българска страна дружно с Освобождението, Съединението, Независимостта и спасяването на българските евреи през Втората международна война.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР