Празничният кръг в английската Висша лига стартира с труден успех

...

Коледният кръг в Англия стартира с труден успех за Тотнъм

Празничният кръг в британската Висша лига започва с сложен триумф за Тотнъм. " Шпорите " се нуждаеха от поврат, с цел да наложат волята си над Брайтън. Двубоят завърши при триумф за лондончани с 2:1.Селекцията на Жозе Моуриньо загуби първата част след гол с глава на Уебстър. След паузата Хари Кейн и Деле Али донесоха насладата за последователите на Хотспърс. Триумфът изкачи домакините до петото място във краткотрайното класиране.

" Чайките " напълно не се усещаха обречени в Лондон. В началото точно те бяха тези, които проведоха няколко рискови офанзиви пред вратата на Газанига. Тотнъм от своя страна разчиташе на извеждащи пасове зад тила на защитата.
 Снимка 459101
Източник:

Такъв спомогна за попадението на Хари Кейн в 24-ата минута, който тогава елегантно преодоля Райън. Радостта му обаче бе прекомерно къса, защото системата за засади отсече, че въпреки и с малко, британската звезда е бил зад последния в защитата на Брайтън.

Оттам насетне гостите затвориха добре пространствата, а " шпорите " имаха проблеми с решителния пас. Така изненадващо се стигна до 37-ата минута, когато Брайтън поведе. Хари Уинкс направи нарушаване, а късмет да центрира в полето на столичани получи Грос. Той сложи кълбото на главата на Уебстър, който от близко матира Газанига за 0:1.
 Висшата лига забрани на Ливърпул да прави промени по екипа си за повече от един мач

Молбата на " алените " отчасти беше задоволена

Малко след подновяването на играта, селекцията на Жозе Моуриньо съумя да изравни резултата. Неразбирателство сред двама от играчите на Брайтън изведе на стрелкова позиция Хари Кейн в 53-ата. Райън в началото избави мощния му шут, само че в последна сметка остана беззащитен при последвалата добавка.

Пълният поврат стана факт в 72-ата минута и огромен принос за това имаше Кристиан Ериксен. Тогава датчанинът насочи извеждащ пас към Орие, а бранителят с едно допиране смъкна за Деле Али. Английският национал направи нещо доста красиво и технично единствено насочи към далечния ъгъл на " чайките ".
 Снимка 459100
Източник:

До края селекцията на Жозе Моуриньо нямаше проблеми с това да задържи своята преднина и по този начин се поздрави с осми триумф през този сезон.

В идващия кръг Тотнъм гостува на Норич, а Брайтън приема на собствен терен Борнемут.

ТОТНЪМ - БРАЙТЪН 2:1

0:1 Уебстър (37 " ), 1:1 Кейн (53 " ), 2:1 Али (72 " )

СТАДИОН : " Тотнъм Хотспър Стейдиъм "

СЪДИЯ : Г. Скот

ТОТНЪМ : Газанига, Вертонген, Санчес, Алдервейрелд, Орие, Уинкс, Сисоко, Сасеньон, Лукас, Али, Кейн (резерви: Ворм, Дайър, Ериксен, Фойт, Ламела, Ло Селсо, Танганга)

БРАЙТЪН : Райън, Уебстър, Дъфи, Бърн, Бернардо, Грос, Моой, Скелото, Конъли, Алсате (резерви: Бътън, Бисума, Маупай, Монтоя, Мъри, Прьопер, Тросар)