Пирин Благеовград е големият губещ в Първа лига, след загубата

...

Пирин Благоевград изпадна във Втора лига, Хебър остава в елита

Пирин Благеовград е огромният губещ в Първа лига, след загубата от Локомотив София с 0:1 отборът изпадна непосредствено във Втора лига.

Валентин Николов означи победното попадение за " железничарите " през второто полувреме, а " орлетата " приключиха срещата с човек по-малко, откакто Христо Попадийн бе изпъден след втори жълт картон.

Пирин Благоевград приключи на предпоследната 15-а позиция в класирането с актив от 32 точки. Локомотив София зае 12-ото място в подреждането с 39 пункта.

Хебър се избави, откакто направи поврат против Етър и победи с 3:1 след почивката.

Мартин Моран даде задатък на " болярите " в добавеното време на първата част, само че пазарджиклии се поздравиха с трите точки след голове на Жоао Сеско, Шейк Диаманка и резервата Атанас Кабов.

Хебър е 13-и с 34 точки, а Етър остана на последното 16-о място със 17 пункта.

Тимът на Ботев Враца победи Берое с 1:0 вкъщи и ще играе бараж за оставане с елита против Марек Дупница на 30 май.