Дъблин започна защитата на своето футболно първенство на Ирландия с

...

Общ преглед на GAA: Дъблин победи в началния мач срещу Роскомън, докато Донегал победи Тайрън

Дъблин стартира отбраната на своето футболно състезание на Ирландия с победа с 2-19 до 0-13 над Роскомън в Кроук Парк във втора група на Всеирландско футболно състезание.

В първото полувреме, в което Роскомън разочарова Дъблин, първенците на Ирландия водеха с 0-10 до 0-9 в интервала.

Въпреки това, головете на Con O'Callaghan и Colm Basquel помогнаха на Дъблин за по-удобно второ полувреме, като Roscommon означи единствено четири точки.

Дъблин ще гостува на Cavan идващия път, до момента в който Roscommon ще одобри противника Mayo.

>

Лаут надви над Мийт с 3-10 на 9 точки в Inniskeen.

Сам Мълрой вкара 1-4, до момента в който Крейг Ленън вкара 2-1 в клинична проява на Leinster runners- нагоре.

Армаг отговори на финалната си загуба в Ълстър с победа с 0-16 до 0-11 над Уестмит.

Рори Груган вкара пет точки за Арма, защото те са наедно по точки и разлика в точките с Голуей. Те ще пътуват до Дери идващия уикенд, в наложителен мач за тима на Мики Харт.