Локомотив София се наложи над Пирин с 1:0 в последния

...

Пирин изпадна, Хебър се спаси, Ботев Враца ще играе бараж

Локомотив София се наложи над Пирин с 1:0 в последния кръг в елита. Загубата прати отбора от Благоевград на предпоследното 15-о място и надлежно – във Втора лига.

Единствения гол вкара резервата Валентин Николов 10 минути преди края на постоянното време. Той се разписа в своя мач номер 100 за клуба. Червено-черните приключиха на 12-о място, като изпревариха Берое. В добавеното време Христо Попадийн бе изпъден от терена с втори жълт картон.

Пирин остана с 32 точки. С една повече приключи Ботев Враца, който по същото време надделя Берое с 1:0. Гола за врачани осъществя Даниел Генов в 17-ата минута. Генов удари и две греди – по една във всяко полувреме.

Така Ботев ще играе бараж за оцеляване против Марек. Двубоят е на 30 май от 19:00 часа.

Хебър пък се избави, като разруши с 3:1. Тимът от Велико Търново, отпадна изпаднал, поведе в добавеното време на първата част с гол на Мартин Моран. След почивката за Хебър вкараха Жоао Сеско 47, Шейх Диаманка и Атанас Кабов.
Източник: flashnews.bg