Поставената под №10 в схемата на европейското първенство по бадминтон

...

Калояна Налбантова ще играе за титлата на европейското

Поставената под №10 в схемата на европейското състезание по бадминтон до 19 години в Белград Калояна Налбантова е на край.

Българката преодоля финландската левичарка Нела Нюквист с 21:16, 21:19 след 34 минути игра и стигна до мача за купата без да загуби нито гейм.

Еврошампионката до 17 години Налбантова пое самодейността през цялото време и наложителната пауза пристигна при 11:8 точки за нея. После Калояна стигна до 20:16 и осъществя още първия се геймпойнт след форхенд в навън на съперничката.

Втората част беше доста равностойна. Почивката пристигна при 11:10 за Нюквист. След това скандинавката взе още три следващи точки преди 18-годишната състезателка от Първомай да прекъсне серията ѝ при 11:14. В края на гейма Налбантова съумя да настигне съперничката си от 15:19 до 19:19. После взе и идната точка и получи мачпойнт, който осъществя неотложно с плоско перо по диагонала.

За златния орден Калоята ще играе в събота против петата в схемата Лайза Къртин от Англия.
Източник: bnr.bg