Политическият дебат никъде в Европа не е лесен, но стабилността

...
Политическият дебат никъде в Европа не е лесен, но стабилността
Коментари Харесай

Антонио Таяни: Активността на България носи добро за ЕС

Политическият спор на никое място в Европа не е елементарен, само че стабилността е на първо място. Това каза председателят на Европейския парламент Антонио Таяни пред Българска национална телевизия.

„ В София сме, с цел да прокараме път за едно положително българско председателство. Трябва да работим доста по най-важните европейски проблеми – противозаконна миграция, тероризъм, младежката безработица. За вас, само че и за всички европейци е значимо да се реализира положително решение и по въпроса със Западните Балкани. Оптимист съм за напъните на България в името на съдействието. Разбира се, че не е елементарно. Не е допустимо да станат чудеса за тези шест месеца, само че може да се работи за по-добро съдействие, с цел да се реализиран положителни резултати. “, разяснява Таяни.

Той разяснява и промяната на ръководителя на българския парламент. По думите му това е вътрешен проблем за България. „ За нас не е от голяма важност кой е ръководител на Народното събрание. Ние сме в контакт с ръководителя, определен от Народното събрание. Не е наша работа да разясняваме вътрешни проблеми. “, съобщи Таяни.

„ Аз поддържам връзка с всички български депутати, по този начин както поддържам връзка с всички членове на Европейския парламент. Готов съм за съдействие с българския парламент, не с разнообразни парламентарни групи. Решенията на другите политически групи не са моя работа, а вътрешна, както споделих, работа на България. “, сподели още той.

Журналист по специалност, съпартиец и някогашен представител на някогашния италиански министър председател Силвио Берлускони, Антонио Таяни има богат опит в италианската, а след това и в европейската политика.

„ Вътрешните проблеми са си вътрешни проблеми. Да, политическите рецесии не са положително нещо, само че когато бях комисар, да вземем за пример, европейски ръководител беше Белгия. Тогава тя нямаше държавно управление, само че работеше доста добре. Затова считам, че нямаме проблеми с България. Имаме държавно управление, подкрепено от болшинството. Смятам, че ще се справите доста добре. “, съобщи ръководителят на Екологичен потенциал.

Попитан кои проблеми в Европа би избрал да позволи първо – обществените или сигурност и миграция, Таяни отговори: „ И двете. Сигурността е също по този начин сигурност за служащите, за младежите, сигурност против тероризма и против противозаконната миграция, само че също по този начин би трябвало да работим за използване на обществения дирек посредством индустриална политика, усилване на дребния и междинния бизнес, на селското стопанство, търговията. Важно да се работи в интерес на действителната стопанска система. Няма по какъв начин да разделим нещата. “

На въпрос дали счита, че ще се наложи да бъде изработен избор, защото след Брекзит в европейския бюджет ще има с 15 милиарда евро по-малко, ръководителят на европарламента разяснява: „ Разбира се, че ще имаме по-малко пари в бюджета. Трябва да проучим тактики за ново финансиране. Аз да вземем за пример предлагам облагане с налози на уеб-компаниите като „Гугъл“, „Амазон“. Те работят в Европа, без да заплащат налози, парите отиват в Съединените щати или в Китай, не в Европа. “

„ Европа малко или доста би трябвало да бъде в ролята на Робин Худ, тъй като считам, че би трябвало да понижим налозите за жителите. Но огромните уеб-компании, които идват от чужбина, а не са европейски, би трябвало да заплащат. Защото в случай че те не бъдат облагани с налози, европейските жители ще би трябвало да заплащат. Затова съм последовател на Европа като Робин Худ. “, съобщи Таяни.

Във време на рецесии и растяща известност на евроскептични партии и политици, Антонио Таяни е уверен, че Европейският съюз не е изгубена идея.

„ Голяма неточност ще е, в случай че убием Европа. Без Европейския съюз няма да можем да се конкурираме в идващите години на световно равнище с Китай, с Русия, със Съединените щати, Индия, Африка. Затова би трябвало да сме обединени. Това не значи да унищожим страните членки. Но би трябвало да работим всички дружно. “, изясни той.

„ Мисля, че българите са доста дейни, болшинството са доста проевропейски настроени, в това число и студентите. Оптимист съм. Смятам, че интензивността на България носи положително за Европейския съюз. Важно е също по този начин да бъде употребен вашият опит по Западните Балкани. Да се употребява вашият възторг в интерес на Европа. Това е добре за нас. “, заключи ръководителят на Екологичен потенциал.

Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР