Почти година и половина след обявеното създаване на независим орган

...
Почти година и половина след обявеното създаване на независим орган
Коментари Харесай

Активист на Мюсюлмански братя e част от Съвета за надзор върху съдържанието на Facebook

Почти година и половина след оповестеното основаване на самостоятелен орган Фейсбук към този момент заяви кои са първите членове: група от 20 бранители на правата на индивида, политици, публицисти, учени и деятели от целия свят скоро ще подлагат на гласоподаване спорно наличие в платформата и по този метод ще противодействат на речта на омразата, дискриминирането и подправените вести.
Сред членовете са някогашният министър председател на Дания Хеле Торнинг-Шмит, носителят на Нобеловата премия Тауакул Карман от Йемен и някогашният основен редактор на английския в. Guardian Алън Ръсбриджър.
Сериозен интерес буди името на Тауакул Карман. Тя е деятел на Мюсюлмански братя , което не крие и даже пропагандира постоянно през профила си.

Фейсбук forms a " supreme court " which will decide what content to allow or remove from the world`s largest social media platform. One of the members of the supreme court is notorious Muslim Brotherhood activist Tawakkol Karman. pic.twitter.com/m2PHDvhi9c
— Kevork Almassian (@KevorkAlmassian) May 7, 2020
Мюсюлмански Братя е най-старата и най-голямата ислямска политическа организация в международен мащаб. Основана е през 1928 година от Хасан ал-Банна в Египет, а лозунгът й е „ Ислямът е решението ”. Статутът на организацията е полулегален на всички места, а тя се финансира от извънредно богати членове от целия свят, а едно от най-любопитните имена измежду спонсорите, е това на Джордж Сорос.
Това не е една от многото тайни теории за Джордж Сорос и неговите фондации на Отворено общество (OSF). Годишните отчети на OSF и Инициативата за отворено общество за Европа (OSIE) сочат, че те финансират минимум шест групи, свързани с Мюсюлманското приятелство.

Движението е неразрешено в редица страни и оповестено за терористична организация.
Друг от членовете на Съвета пък е непосредствено обвързван с Инициативата за отворено общество. Става въпрос за представителката на Гана и Юар Афия Асантева Асаре-Кжея.
Тя се бори за правата на дамите, свободата на медиите и достъпа до информация в Африка .
" През последните години въпросът какво наличие би трябвало да остане и кое би трябвало да бъде отстранено и кой би трябвало да реши за това, става все по-належащ за обществото ", написа в обръщението си обществената мрежа.
Този контролен орган е версията на Върховния съд на Фейсбук, подсилен е със 130 милиона $ от самостоятелен фонд и се чака да нарасне до 40 членове в бъдеще.
Коронакризата демонстрира още един път, че онлайн полемиките могат да имат рискови последствия.
Фейсбук твърди, че е заличил стотици хиляди изявления с дезинформация, която би могла да аргументи вреди на здравето. Много консуматори не могат да създадат разлика сред достоверна информация и теории на конспирацията.
А във връзка с инспекцията на обстоятелствата Фейсбук се подкрепя от повече от 60 организации.
Но не постоянно е ясно къде се намират границите на свободата на изложение. Това се отнася за полемиките за ковид, както и за други тематики.
Докато някои желаят Фейсбук да се намесва по-често, други упрекват мрежата в цензура. И левият, и десният политически набор гледа на себе си като на намиращ се в неравностойно състояние.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР