Отборът на Тотнъм Хотспър записа своята първа победа през новия

...

Тотнъм удари Манчестър Юнайтед у дома за първи успех през новия сезон

Отборът на Тотнъм Хотспър записа своята първа победа през новия сезон, откакто надигра с 2:0 като хазаин Манчестър Юнайтед в среща от 2-ия кръг на Висшата лига.

Успехът беше дебютен и за новия управител на " шпорите " Анге Постекоглу, който застана отпред на отбора през лятото, откакто преди този момент реализира триумфи отпред на Селтик.

Тази вечер в Северен Лондон обаче Тотнъм изигра един доста мощен дуел, в който си заслужи трите точки изключително след показаното през втората част.

Преди почивката домакините още веднъж имаха своите шансове, като даже на два пъти удариха гредите, само че " алените дяволи " също сътвориха редица положения във фаза офанзива.

Второто полувреме стартира стремително за " шпорите ", които откриха резултата в 48-ата минута посредством Папе Сар, който бе пропуснат от гостуващата защита и с мощен удар отблизо разстояние даде задатък на своя отбор.

По-добрата игра на Тотнъм закономерно докара и до удвояване на задатъка седем минути преди края на постоянното време, откакто Лисандро Мартинес си означи автогол и по този начин оформи крайното 2:0 в интерес на лондончани.

Любопитното е, че това бе първа домакинска победа за " шпорите " против Манчестър Юнайтед след пауза от пет години, като на процедура това е и първият им триумф против този противник на новопостроения " Тотнъм Хотспър Стейдиъм ", който отвори порти през 2019-а година.