Отборът на Славия започна катастрофално подготовката си на турска земя.

...

Катастрофален мач за тима на Венци Стефанов: Руснаци прегазиха Славия в Турция!

Отборът на Славия стартира пагубно подготовката си на турска земя. " Белите " отстъпиха с 1:6 на Криля Советов в първата си инспекция в Белек. Българският отбор позволи първите три гола във вратата си в границите на едвам 7 минути, написа Гонг. В края на първата част Радослав Кирилов понижи изоставането, само че през второто полувреме фиаското продължи и тимът на Игор Осинкин вкара нови 3 попадения.

Началото бе положително за българите и още в четвъртата минута новото попълнение Ерол Дост опита удар, само че топката прелетя над вратата на Криля Советов. Руският отбор отвърна с мощен самостоятелен рейд, чийто край обаче постави Емил Виячки с решителна интервенция.

След 15 минути игра пристигна най-хубавата опция за руснаците, само че Светослав Вуцов мазета чудесно и опази вратата си.

Десет минути по-късно резултатът бе открит. Криля Советов провежда добра офанзива, приключила с остроумен удар на Антон Зинковски, който преодоля Вуцов и мушна топката във вратата на българите. 120 секунди по-късно резултатът към този момент бе 2:0 за Криля Советов. Петър Патев извърши неточност и изпусна индивида си, което разреши на Арни да удвои задатъка на своя отбор.

В 32-ата минута обстановката се утежни още повече за Славия, откакто Иван Сергеев направи резултата типичен, а в края на първата част с удар по земя Ради Кирилов понижи пасива на " белите ".

Втората част започва с нов гол за Криля Советов. Голмайстор още веднъж бе Иван Сергеев, който след заучено осъществяване означи второто си попадение в мача. Доминацията на съветския отбор продължи и в границите на идващите 10 минути тимът означи нови две попадения, дело на Полуяхтов и Голенков, с които резултатът набъбна на 6:1.

В 70-ата минута Филип Антовски и Ивайло Димитров се появиха на терена на мястото на Мартин Сораков и Дарко Тасевски.

Криля Советов не се задоволи с петте гола разлика и до последно продължи да търси ново попадение. Георги Петков обаче се оправи добре и не разреши още веднъж да вади топката от мрежата си.

Така Криля Советов направи за смях " белите ", които ще изиграят втората си контрола в понеделник.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия (първо полувреме): Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки, Костадин Велков, Филип Антовски, Ерол Дост, Петър Вуцов, Александър Златков, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Калоян Кръстев;

Славия (второ полувреме): Георги Петков, Георги Вълчев, Динмухамад Кашкен, Димитър Стоянов, Мартин Атанасов, Дарко Тасевски, Лазар Боянов, Драгош Фирцулеску, Димитър Рангелов, Мартин Сораков, Никита Колдунов

Криля Советов: Ломаев, Прищепа, Чернов, Горшков, Зеффан, Хади, Гацкан, Зинковски, Арни, Канунников, Сергеев
Източник: fakti.bg