Националният отбор по футбол на Словакия постигна важен успех с

...

Словакия сломи в края Азербайджан в Баку, Латвия отнесе Молдова като гост

Националният тим по футбол на Словакия реализира значим триумф с 1:0 над Азербайджан на " Далга Арена " в Баку.

Единственото попадение за триумфа бе дело на резервата Владимир Вайс в 84-ата минута. Словаците бяха покрай разкриване на резултата още преди почивката, само че удар на футболиста на белгийския Генк Патрик Хрошовски бе избавен ужасно от вратаря на домакините Шахрудин Мадомедалиев.

С триумфа Словакия се изравни по точки с лидера в групата Казахстан, който по-късно гостува на Беларус в Сърбия.

В най-долната Лига " D " отборът на Латвия се наложи над Молдова с 4:2 при гостуването си.

Молдовците откриха резултата още в петата минута посредством Йон Николаеску от дузпа, само че Латвия направи цялостен поврат с две попадения на Владиславс Гутковскис и едно на Янис Икауниекс. Никита Мотпан върна очакванията на Молдова с гол за 2:3, само че Икауниекс вкара за крайното 4:2 четвърт час преди края на мача.

Латвия безапелационно води в класирането с три победи от три мача.
Източник: fakti.bg