Националният отбор на Колумбия по футбол постигна победа в последната

...

Колумбия и Перу завършиха с победи сериите си от контроли

Националният тим на Колумбия по футбол реализира победа в последната си публична контрола за година.  В американския град Форт Лодърдейл колумбийците се постановиха с 2:0 над отбора на Парагвай.  Централният бранител на Тотнъм Давинсон Санчес даде преднина на символичните домакини в 14-ата минута след асистенция на Хуан Кинтеро, което бе и единственият прецизен удар за някой от двата тима до почивката. През втората част Колумбия продължи да бъде по-дейният тим на терена и преимуществото на отбора се материализира във втори гол в 76-ата минута. Негов създател бе ветеранът Радамел Фалкао, който се разписа с кинжален удар с глава след центриране от десния фланг на Даниел Муньос.

В друга контрола, играна тази нощ, Перу завоюва с 1:0 при семейството си на съседите си от Боливия. Нападателят Луис Иберико вкара единствения гол в мача в 55-ата минута, с цел да донесе шестата победа на отбора си над Боливия в последните седем мача сред двата отбора.