Националният отбор на България удължи серията си без загубен мач

...

България с нулево равенство като гост на Люксембург

Националният тим на България удължи серията си без изгубен мач под управлението на новия селекционер Младен Кърстаич на четири срещи, откакто приключи 0:0 с Люксембург в другарски дуел, игран на “Стад дьо Люксембург ” пред към 5 хиляди фенове.

Сред тях бяха и над 300 наши сънародници. Двата тима си поделиха по едно полувреме, като България имаше по-добрите положения през първата част, до момента в който след почивката по-сериозните шансове бяха за домакините.

Селекционерът Кърстаич направи пет промени в съпоставяне със състава, победил Кипър с 2:0 преди няколко дни. На българската врата застана Светослав Вуцов, който размени Наумов, а пред него в защита мястото на контузения Димо Кръстев зае Валентин Антов. От първата минута започнаха още Димитър Велковски, Филип Кръстев и Радослав Кирилов. Останалите, които играха и в Ларнака, бяха Петко Христов, Антон Недялков, Йоан Стоянов, Илия Груев, Спас Делев и Кирил Десподов.

Именно капитанът Десподов можеше да открие резултата още във втората минута, само че хубавият му изстрел от директен свободен удар бе отразен от вратаря на домакините. В средата на първата част Делев съумя да означи гол, само че попадението бе анулирано поради игра с ръка на българския национал. Отново Делев и Ради Кирилов имаха страхотни шансове да се разпишат преди почивката. Късметът обаче им обърна тил и по този начин двата тима се отдръпнаха при нулево тъждество на почивката.

След нея попадения по този начин и не паднаха и по този начин България приключи при нулево тъждество последния си мач за 2022 година Следващата пролет селекцията на Младен Кърстаич стартира похода си в квалификациите за Евро 2024 с дуели против Черна гора (у дома) и Унгария (гост).
Източник: novinata.bg