Националният отбор на България се класира за четвъртфиналите на световното

...

България се класира за 1/4 финал на Световното по футбол Socca 6

Националният тим на България се класира за четвъртфиналите на международното състезание по футбол Socca 6 (5 + 1), което се организира в унгарската столица Будапеща.

На осминафиналите " лъвовете " победиха с 2:1 Латвия. През първото полувреме двата тима сътвориха няколко положителни обстановки за гол, само че попадение по този начин и не падна. Още в първите секунди на втората част обаче България поведе с гол на Владимир Бахъров, който стреля съвсем от центъра, топката се отби в състезател на латвийците и влезе в мрежата им.

В 23-тата минута " трикольорите " към този момент имаха два гола задатък. Павлин Кузов центрира към Димитър Видев, който с гърди насочи топката към опразнената врата за 2:0. Единадесет минути преди края на срещата латвийците върнаха едно попадение посредством Емилс Кнапсис. До края България можеше да стигне до нов гол, само че удар на Видев срещна гредата.

По-късно през днешния ден българският отбор излиза в борба за място на полуфиналите против Полша.