Националката на България за Фед Къп Изабелла Шиникова загуби на

...

Шиникова загуби финала в Тунис

Националката на България за " Фед Къп " Изабелла Шиникова загуби на финала на шампионата по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди $.

Поставената под номер 2 Шиникова пласира 10 аса, само че претърпя проваляне на финала от хърватката Леа Бошкович със 7:6(7), 3:6, 4:6 по-късно повече от два часа и половина игра.

Двубоят стартира равностойно и вървеше гейм за гейм, само че 18-годишната Бошкович проби за 6:5 и сервираше за първата част. 26-годишната софиянка съумя да си върне брейка, а в оспорвания тайбрек тя отрази сетбол при 6:7 и със серия от три следващи точки победи.

Във втората част хърватската тийнейджърка осъществя единствен пробив за 5:3, след което изравни резултата.

След ранни брейкове в решаващата трета част Бошкович още веднъж проби за 4:3 и резервира задатъка си до края.
Шиникова проработи 7 точки за международната класация и 1470 $, само че не съумя да с печели 20-а купа в кариерата си в шампионатите на ITF и първа за сезона.