На преговорите си в италианския град Неапол министрите на енергетиката

...
На преговорите си в италианския град Неапол министрите на енергетиката
Коментари Харесай

Министрите от Г-20 не успяха да се споразумеят за по-амбициозни климатични цели

На договарянията си в италианския град Неапол министрите на енергетиката и околната среда от Г-20 не съумяха да се договорят за приемане на по-амбициозни цели в осъществяване на Парижкото съглашение за климата, съобщи ДПА, представена от Българска телеграфна агенция.

В заключителната декларация след диалозите няколко страни отхвърлиха да поемат ангажимент за задържане на световното стопляне под 1,5 градуса по Целзий, сподели италианският министър на екологичния преход Роберто Чинголани след срещата.

Страните потвърдиха предходната цел, набелязана в парижкото съглашение - за задържане на световното стопляне под 2 градуса - и дадоха обещание да продължат напъните да сведат стоплянето до 1,5 градуса, се споделя в документа.

Изпълнителният секретар на Организация на обединените нации по проблемите на климата Патрисия Еспиноса предизвести, че страните от Г-20 са виновни за 80 % от нездравословните излъчвания, които създава светът. Тя прикани на плануваната за ноември международна климатична конференция COP26 в Глазгоу страните да покажат увереност за реализиране на триумф.

Двудневната среща в Неапол беше подготовка за срещата на водачите от Г-20 в италианската столица през октомври.

Междувременно израелското държавно управление разгласи проект за понижаване на въглеродните си излъчвания до 2050 година и за прекосяване към незамърсяваща околната среда стопанска система. Очаква се той да бъде показан в Народното събрание в неделя, съобщи Франс прес.

Планът планува редуциране с 85 % на въглеродните излъчвания до 2050 година по отношение на 2015 година, с междинна цел за намаляването им с 27 % до 2030 година, демонстрира общо официално съобщение на премиера Нафтали Бенет и няколко министерства.

За първи път израелското държавно управление дефинира общи национални цели за понижаване не въглеродните излъчвания и афишира национална тактика за насочване към незамърсяваща, ефикасна и конкурентоспособна стопанска система, отбелязва официалното съобщение.

Този проект ще подреди Израел до другите развити страни в международната битка против климатичната рецесия, която заплашва цялото човечество, се споделя още в документа, който в неделя ще бъде препоръчан за гласоподаване в Кнесета.

В формираното предишния месец държавно управление влизат няколко души, трансформирали опазването на околната среда в един от целите си. Сред тях са министърката на превоза Мерав Михаели и министърката на отбраната на околната среда Тамар Зандберг

Израел, подписал през 2015 година Парижкото съглашение за климата, до момента се ангажираше да резервира постоянни въглеродните си излъчвания до 2030 година - цел, считана за незадоволителна от бранителите на околната среда.
Източник: dir.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР