Море от пари чака новия световен шампион по футбол. Мондиалът

...

Море от пари за победителя в Катар. Историческа награда

Море от пари чака новия международен първенец по футбол. Мондиалът в Катар навлиза в последната си седмица. В неделя е финалът на конкуренцията, а за най-ценния футболен трофей ще се бори някой от четирите отбора, които към този момент си осигуриха място на полуфиналите: Аржентина, Хърватия, Мароко и Франция.

Освен купата „ международен първенец ”, първенецът ще прибере и голяма сума пари.
-->
Разбира се, финансова премия има за всеки един от всички 32 тима, поради класирането си на финалите. Супата за спечелилия обаче, е много внушаваща, съобщи Гонг.бг.

Победителят в Катар ще прибере цели 42 млн. $. Отборът останал на второ място 30 млн. $, а третият и четвъртият в крайното класиране, надлежно 27 и 25 млн. $.

За тимовете от 5 до 8 място – 17 млн. $ за всеки един от тях, от 9 до 16 – 13 млн. $, от 17 до 32 място – по 9 млн. $.

Още преди да стартират финалите в Катар, от ФИФА разпределиха 1,5 млн. $ за всички 32 отбора.

Общият награден фонд за Световното в Катар е 440 млн. $. Преди четири години в Русия той бе 400, а тогава международният първенец Франция прибра сумата от 38 млн.
Източник: standartnews.com