Днес сервираме тарантули и прилепи. Добър апетит!
Може би сте от тези хора, които си падат по екзотичните ястия. Самата дума " екзотично " евентуално ви подухва мисли да нещо примамливо и неустоимо, от което в действителност няма земна мощ, която да ви откъсне.
Дали ще разсъждавате по същия метод и откакто прочетете тази публикация за най-екзотичните и странни ястия в Азия?!
Добре пристигнали във Виетнам! Да похапнем прилепи!
Който е ходил във Виетнам знае, че локалните улици са същинско угощение на кулинарни вакханалии. Едно от най-популярните блюда в заведенията за хранене е блюдото от прилепи! Летящите мишки са пандизчии в кафези, от които клиентът може да ги освободи, само че за малко. Тоест за времето от изваждането на клетката до стогвянето им.
Преди да попадне в печката, прилепът става жертва на кървясъл обред. Прерязва се гърлото му, а кръвта се събира в чаша. Виетнамците имат вяра, че прилеповата кръв ускорява мъжката мощ. Месото на прилепа пък е сродно на говеждо с къри на усет.
Сърце от кобра, пилешки сърца, мариновани в свинска кръв и чорба от броненосец са другите екзотични ястия във Виетнам. Още ли продължавате да си мечтаете за екзотична кухня?!
Дестинация:Камбоджа. Меню за деня: пържени тарантули
В менютата на всички заведения за хранене в градчето Скуон, близо до столица Пном Пен, попада следното ядене: пържени тарантули. За локалните хора паякът с размер колкото човешка длан е желана и уважавана храна.
За камбоджанците тарантулите са деликатес, какъвто е черният хайвер на Запад. Преди да бъде приготвен на дървен огън, на паяка се отстраняват отровните зъби. Пържи се с огромно количество сол и чесън. Готви се до момента в който хитиновата обвивка, черна в обикновено положение, придобие червено-кафяв нюанс. Тогава паякът става хрупкав.
Порция желирано кучешко, апелирам!
Вече се пренесохме в Индонезия. Не е целесъобразно да пътувате за тази дестинация дружно с лаещия си домакински любим. По простата причина, че кучетата са на респект на локалните трапези.
Още повече пазете правилния си другар, в случай че е черен. Индонезийците обожават сготвени черни кучета. Те са уверени, че месото им по нищо не отстъпва на прясното телешко.
Хонгконг: Днес сервираме мозък от маймуна
Този абзац не е целесъобразен за хора със слаби нерви! Ресторанти в Хонгконг сервирали мозък от маймуна, който се подава напряко от главата на убитото животно.
За благополучие това се е случвало в предишното. В наши дни под натиска организациите за отбрана на животните, готвачите в Хонгконг са измислили похвати, при които не се постанова да одират и убиват маймуните.
Да не си плъх в Парагвай!
Да, в действителност! Плъх да не си се родил в Парагвай. Най-нещастна се оказва ориста на дребните плъхчета, които нямат късмет да доживеят до дълбоки старини. Новородените плъхчета се смятат за луксозен деликатес в тази страна. Местните ги подготвят по всевъзможен метод - пържени, задушени, пълнени. Месото на плъховете е прекомерно богато на белтъчини.
Ядеш в Япония и гушваш букета
Колкото и шокиращо да ви звучи, японците са луди по отровната риба фугу. Според статистиката всяка година от погрешно приготвена фугу умират към 100 души.
Готвачите, които подготвят тази риба, минават на специфични изпити. И все пак отново няма гаранция, че клиентът въпреки всичко няма да почине. Ако това се случи, готвачът е задължен да си направи сепуко. Все отново живее в страната на достойнството.