Младежкият национален отбор на България до 21 години завърши 1:1

...

Младежите взеха 1:1 в Казахстан

Младежкият народен тим на България до 21 години приключи 1:1 при гостуването на Казахстан в третия си мач от Група 9 на европейските квалификации. Гол на Венцислав Керчев минута преди края избави точката за българите, откакто преди този момент резервата Зайнутдинов изведе Казахстан в резултата.

Двубоят бе равносилен с положения и пред двете порти, само че момчетата на Антони Здравков могат да съжаляват за обстановка в 65-а минута, когато след удар на Александър Георгиев топката срещна напречната греда и тупна на голлинията. Българите имаха искания, че топката е минала голлинията, само че реферът не зачете попадението.

Казахстан поведе в 76-а минута, когато влезлият като запаса Зайнутдинов бе прецизен след пас на Омиртаев. Последва напън на българския тим и бранителят на Лудогорец Венцислав Керчев изравни минута преди края след асистенция на Георги Русев.

Така след  първите си три мача в групата България има 2 точки след две ремита с Казахстан. В първия си мач в групата българите изгубиха вкъщи от Люксембург.

Казахстан - България      1:1  (0:0)

Казахстан: Колбунцов, Мажитов, Сламбеков (74-Люхай), Шадманов, Наярян (62-Зайнутдинов), Жалмукан, Соколенко, Калмуратов, Пертук, Абилгази, Омиртаев (85-Сарсенов)

България: Кръстев, Костадинов, Велков, Христов, Керчев, Ал. Георгиев, Ан. Георгиев, Карабельов (82-Г.Русев), Ивайлов, Димитров (77- Кръстев), Десподов (82-Т.Йорданов)