Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) се класира за

...

Швьонтек достигна до полуфиналите на турнира в Рим с лекота

Водачката в международната класация Ига Швьонтек (Полша) се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на клей в Рим (Италия) с награден фонд 5.5 милиона $ за четвърта поредна година.

Швьонтек надигра 18-ата сложена Мадисън Кийс от Съединени американски щати с 6:1, 6:3. Двубоят продължи единствено 77 минути, а полската тенисистка доближи до полуфиналите в италианската столица за трети път в последните четири години.

Това ще бъде и 16-и полуфинал за Ига Швьонтек на равнище WTA 1000 и пети от шестте (пропусна единствено този в Маями) през 2024 година. Активът на полякинята на клей кортове през сезона към този момент е 12 победи и 1 загуба.

В борба за класирането на финала в Рим Швьонтек ще се изправи против победителката от мача сред американката Коко Гоф и китайката Цинвън Чжън.