Манчестър Юнайтед записа десета поредна победа като гост във Висшата

...

Манчестър Юнайтед с 9-а победа като гост във Висшата лига

Манчестър Юнайтед записа десета поредна победа като посетител във Висшата лига, откакто стигна до 3:2 против последния в класирането Шефилд Юнайтед. Домакините поведоха след груба неточност на Дийн Хендерсън, от която се възползва Дейвид Макголдрик.

" Червените дяволи " стигнаха до цялостен поврат още в 33-ата минута с голове на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал. След почивката британският национал усили задатъка на гостите. Малко преди края Макголдрик означи втори гол за Шефилд Юнайтед, само че отборът на Крис Уайлдър трябваше да се помири с следващата загуба.
Снимка: БГНЕС  Манчестър Юнайтед с 9-а победа като посетител във Висшата лига (ВИДЕО)
За шести следващ път от началото на сезона Ман Юнайтед позволява първи гол при посещение в шампионата и за шести следващ път побеждава. След този триумф тимът на Оле Гунар Солскяер се изкачи на шесто място в класирането, само че изостава единствено на две точки от втория Тотнъм и е изиграл мач по-малко.

Шефилд Юнайтед стартира окуражено дуела и още във втората минута стигна до рисково центриране на Стивънс, което не бе засечено от негов съотборник. В петата минута обаче домакините поведоха след груба неточност на Дийн Хендерсън. Английският национал бе предпочетен от Солскяер пред Давид Де Хеа, който остана на аварийна пейка.
Вратарят, който прекара последните два сезона като преотстъпен в Шефилд Юнайтед, не съумя да почисти топката, откакто тя му бе върната от Хари Магуайър. Той се забави в доста рискова зона и бе притиснат от Оливър Бърк. Топката бе отклонена към Дейвид Макголдрик, който я насочи към опразнената мрежа.

" Червените дяволи " съблюдаваха традиция да позволяват първи гол при гостуванията си в шампионата. Това се случи във всичките им мачове от началото на сезона, само че те реализираха обрати и ги завоюваха. Този път гостите обърнаха мача още до почивката.
Преди това обаче отборът на Крис Уайлдър пропусна отличен късмет да удвои задатъка си. След отличен пробив на Башам той откри Флек, само че неговият мощен удар не бе задоволително прецизен и топката мина около дясната греда.
След това Ман Юнайтед взе самодейността. Рашфорд пропусна първите две благоприятни условия, само че се реваншира в 26-ата минута. Той овладя подаване на Линдельоф и с мощен удар не остави шансове на Рамсдейл. Малко по-късно отборът на Солскяер към този момент водеше. Великолепно подаване на Погба изведе Марсиал на отлична позиция. Нападателят не съумя при първия си опит, само че при втория насочи топката към опразнената мрежа.
Рашфорд бе спрян Рамсдейл малко след гола. Хендерсън също трябваше да се намесва след изстрел на Макголдрик и малко преди почивката, когато Бърк стреля от дребен ъгъл.

В началото на второто полувреме превъзходна офанзива на " алените дяволи " приключи с трето попадение във вратата на домакините. Прекрасна композиция сред Фернандеш, Марсиал и Рашфорд бе приключена от последния.
Отборът на Солскяер изглеждаше чудесно в офанзива, макар че допускаше някои обстановки пред вратата си. Грийнууд, Марсиал и влезлият като запаса Хуан Мата можеха да усилят задатъка на гостите. Малко преди края Макголдрик върна интригата в мача, а в добавеното време Хендерсън отрази удар от воле на Мусе.

Източник: fakti.bg