Лора Христова спечели и третия си старт на световното първенство

...

Гордост! Лора Христова с трето злато за България

Лора Христова завоюва и третия си старт на международното състезание по летен биатлон в Осърбле (Словакия). В неделя българката сграбчи златото в преследването за девойки, където финишира за 28:24,3 мин. с 5 пропуща в стрелбата.От трите си старта Лора Христова има три златни медала, което я прави най-титулуваната млада биатлонистка на това международно състезание. Предните дни тя сграбчи купите поредно в суперспринта и в спринта. Лора е родена в Троян и до неотдавна се състезаваше за клуб „ Аякс “, а към този момент е студентка в НСА. Нейни треньори са Цветан Цочев и Момчил Кинов.

На две секунди след нея приключи представителката на домакините Ема Капустова, пратила единствено един изстрел отвън задачата. Бронзът бе за украинката Олена Хородна, финиширала след 4 пропуща на близо минута след Христова.
-->
На миналогодишния шампионат по летен биатлон в Руполдинг Христова завоюва бронз в суперспринта, а предходната зима дружно с Валентина Димитрова и Стефани Йолова бе част от бронзовата ни щафета на младежкото международно в Солт Лейк Сити (САЩ).

Още една българка откри място в топ 10 – Валентина Димитрова потегли трета, само че след 6 наказателни обиколки завърши седма. Със 7 пропуща Стефани Йолова е 13-а, а Лора Радковска не завърши.

След летния планетарен шампионат в Осърбле, предстоят държавните шампионати в другите възрастови групи, планувани през септември и октомври в Банско и Троян. Зимните съревнования стартират с първия кръг за международната купа от 25 ноември до 3 декември в Йостерзунд (Швеция), до Коледа следват още два стадия за скъпия трофей: 8-10 декември в Хохфилцен (Австрия) и 14-17 декември в Ленцерхайде (Швейцария).
Източник: standartnews.com