Локомотив (Пд) завърши 0:0 с Пирин (Благоевград) като гост в

...

Локо остана само с точка след 0:0 с Пирин, закараха Петър Занев в болница

" Локомотив " (Пд) приключи 0:0 с " Пирин " (Благоевград) като посетител в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Така новият старши треньор на " орлетата " Христо Янев дебютира със извоювана точка.

В 21-ата минута Луан Силва от " черно-белите " стреля рисково с глава, само че топката излезе в навън. Домакините реагираха и единствено минута по-късно след центриране от ъглов удар Николай Бодуров получи топката на комфортна позиция, само че насочи неакуратен удар. Заради контузии играта напуснаха вратарят на благоевградчани Янков Георгиев и нападателят им Преслав Йорданов, които бяха сменени от Максим Ковальов и Станислав Костов.

Секунди преди почивката Станислав Костов излезе самичък против Динко Хоркаш, само че прати коженото кълбо около вратата на " смърфовете ".
През второто полувреме локомотивци заиграха по-активно. В 60-ата минута Джовани извърши директен свободен удар, Максим Ковальов мазета топката, която се чукна в гредата и излезе в корнер.

Шест минути по-късно влезлият на мястото на Бирсент Карагарен Александър Василев стреля от комфортна позиция, само че вратарят на благоевградчани парира удара му. Николай Бодуров от домакините можеше да се разпише в 78-ата минута, само че битата от него топка бе избита от Динко Хоркаш. В края на мача Петър Занев от домакините получи тежка контузия на главата след конфликт в Евандро и бе закаран с кола за спешна помощ в болница.
Източник: dnesplus.bg