Линда Зечири започна участието си в група I на турнира

...

Зечири взе гейм, но загуби на рождения си ден

Линда Зечири стартира присъединяване си в група I на шампионата по бадминтон на олимпийските игри в Токио със загуба.

Българката отстъпи на Чън Суан-Ю от Австралия с 16:21, 22:20, 8:21 точно на 34-ия си рожден ден.

В първия гейм почивката пристигна при 11:10 точки за левичарката от София. След това Чън направи серия от шест следващи точки до 18:12 и след това завоюва частта.

Историята се повтори и в втората игра. Зечири водеше с 11:10 на техническата отмора, само че австралийката поведе със 17:14. Линда се активизира и съумя да изравни при 18:18, а по-късно стигна и два геймпойнта, които Чън отрази. При третата опция обаче българката ликува след перо в мрежата на съперничката.

В решителния трети гейм умората завладя Зечири и паузата пристигна при 11:6 за австралийката. Тя направи след това серия от шест следващи точки до 20:7 и осъществя втория си мачпойнт

" Беше ми мъчно да се приспособявам към изискванията и не съумях дса покажа какво мога ", съобщи българката след срещата.

Вторият мач на Линда в групата е против №12 в света Миа Бличфелд от Дания.
Източник: bnr.bg