Лидерът в редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже

...

Реал (Мадрид) надигра Барселона и е на финал в Евролигата

Лидерът в постоянния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже Барселона загуби от Реал (Мадрид) с 83:86 (19:19, 26:15, 11:26, 27:26) във втория полуфинал на шампионата в сръбската столица Белград. Испанският Реал ще играе против сегашния отличник Анадолу (Ефес) от Турция в борба за трофея, а Барселона ще излезе против гръцкия Олимпиакос в спор за третото място в събота, 21 май.

Каталунците, който за последно победиха в Евролигата през 2010 година, пропуснаха да стигнат до повтаряне на финала от предишния сезон. Реал (Мадрид) пък ще опита да добави нова купа в сбирката си откакто за последно ликува през 2018-а.

След равностойна първа четвърт, която завърши при резултат 19:19, Барселона поведе с 39:33 с тройка на Николас Лапровитола две минути преди почивката. В края на първото полувреме каталунците имаха задатък от 45:34.

Реал Мадрид обаче изигра доста мощна трета част и преди последните 10 минути дръпна с 60:56. „ Белите “ задържаха водачеството и пет минути преди края на дуела „ белите “ водеха със 70:64.

Заключителните моменти бяха извънредно забавни. Барселона се приближи на 3 точки от противника, а малко по-късно 32-годишният аржентинец Лапровитола направи резултата 73:75, преди Никола Миротич да изравни при оставащи по-малко от три минути. Реал отново излезе напред, а Серхио Люл означи за 82:79. Алекс Абринес приключи скоростно идната офанзива на Барселона за 81:82. Пет секунди преди края Люл бе фаулиран, вкара един углавен удар и пропусна втория за 85:83, а Гершон Ябуселе добави един и подпечата успеха на Реал Мадрид с 86:83.

Най-резултатен за Реал бяха Гершон Ябуселе и Фабиен Козьо с по 18 точки, като Ябуселе добави 8 битки.

Никола Миротич приключи с 26 точки, 12 битки и 5 асистенции за Барселона.
Източник: bnr.bg