Левски Лукойл оглави еднолично класирането в Националната баскетболна лига (НБЛ),

...

Левски Лукойл издържа в Самоков и излезе начело в НБЛ

Левски Лукойл оглави еднолично класирането в Националната баскетболна лига (НБЛ), откакто победи със 75:73 (27:14, 22:20, 14:19, 12:20) директния противник Рилски състезател. " Сините " поведоха с една точка на върха в подреждането след мачовете от 25-ия кръг.

Левски Лукойл означи първите 10 точки в мача и завоюва първата четвъртина с разлика от 13, а до края на полувремето столичаните прибавиха още две точки към задатъка си. След това обаче домакините започнаха да съкратяват дистанцията и настигнаха " сините ", за което оказа помощ и серия от 13-3 в третата четвъртина. Рилски състезател съумя да стигне до цялостен поврат единствено две минути и половина преди финалната сирена с тройка на Дерек Райт, само че Станимир Маринов я върна мигновено и повече не изпусна водачеството.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки, Неманя Милошевич добави 17 и овладя 5 битки, а Кийт Клантън вкара 11 точки.

Дерек Райт означи 23 точки и записа пет асистенции за Рилски, а Травис Тейлър приключи с 21 пункта и завоюва седем битки.